Warning: Cannot call extract() dynamically in /home/klient.dhosting.pl/witoldhojda/old.fabryka-usmiechu.eu-gud7/public_html/wp-content/themes/jv-allinone/vc_templates/vc_column_text.php on line 19

8667379_s

Dajemy Państwu wachlarz możliwości wyboru kształtu, koloru zębów i pomagamy w stworzeniu naturalnego uśmiechu najnowocześniejszymi metodami protetycznymi.

Rozwiązujemy problem trudnych przypadków estetycznych i funkcjonalnych z zastosowaniem łuku twarzowego i artykulatora indywidualnego.

Protetyka stomatologiczna jest obszerną dziedziną, dzięki której można w naturalny sposób uzupełnić braki w uzębieniu. Mając na uwadze oczekiwania w sferze estetyki, oraz różne możliwości finansowe pacjentów wykonujemy:

 • licówki,
 • tradycyjne korony i mosty porcelanowe na podbudowie metalowej,
 • korony i mosty pełnoceramiczne,
 • korony i mosty na podbudowie cyrkonowej,
 • protezy szkieletowe,
 • protezy kombinowane,
 • obudowy protetyczne na implantach.

Odbudowa zniszczonej korony zęba:

LICÓWKI

WSKAZANIA: poprawa kształtu i koloru zębów w odcinku przednim, zamknięcie diastemy (przerwy między zębami).
Lekarz w minimalnym stopniu opracowuje wargową część zęba, pobiera wyciski na modele diagnostyczne. Technik dentystyczny przygotowuje wstępne licówki z indeksem silikonowym, by sprawdzić czy kształt jest idealny dla danego Pacjenta. Po akceptacji i ewentualnych korektach technik dentystyczny modeluje z porcelany licówki niezwykle cienkie i dokładnie dopasowane. Dentysta osadza licówki na cemencie w różnych odcieniach, by uzyskać efekt oczekiwany przez Pacjenta i jak najbardziej naturalny.
EFEKT: piękny, naturalnie wyglądający uśmiech.

WKŁADY KORONOWE

 • porcelanowe
 • kompozytowe

Inlay, onlay i overlay
WSKAZANIA: duży ubytek w zębie. Wkład koronowy jest stosowany jako alternatywa wypełnienia kompozytowego wykonywanego w gabinecie.
Inlay lub onlay wykonuje technik dentystyczny dla wzmocnienia struktury zęba. Takie wypełnienie posiada bardziej jednolitą strukturę i jest mocniejsze od wypełnienia wykonanego w całości w gabinecie.

WKŁADY KORONOWO-KORZENIOWE

Służą do odbudowy i wzmocnienia bardzo zniszczonej struktury zęba. Na tak wykonanej rekonstrukcji zrębu zęba można bezpiecznie umieścić koronę protetyczną uzyskując estetyczną i trwałą odbudowę.

KORONA

WSKAZANIA: bardzo zniszczony lub martwy pojedynczy ząb
Lekarz dentysta odbudowuje zrąb za pomocą wkładów koronowo-korzeniowych lub z włókna szklanego. Po odbudowie zrębu zęba wykonuje wyciski. Technik dentystyczny wykonuje na podstawie wycisku koronę na podbudowie metalowej, której część zewnętrzna jest porcelanowa (korona ta jest jednolitego koloru dobranego do koloru pozostałych zębów) lub koronę pełnoceramiczną (korona ta jest bardzo estetyczna i wygląda jak naturalny ząb). Korona osadzana jest na cemencie i stanowi stałą pracę protetyczną. W czasie zabiegów Pacjent nosi koronę tymczasową.

EFEKT: uzupełnienie pojedynczego zęba.

Korony:

 • pełnoceramiczne (doskonała estetyka)
 • lane metalowe licowane porcelaną (w obrębie estetycznie ważnym ze stopniem porcelanowym)
 • lane metalowe licowane akrylem, kompozytem (średnia, słaba estetyka)

Stałe uzupełnienia utraconych zębów:

ODBUDOWA NA IMPLANCIE

MOST
WSKAZANIA: brak zęba lub zębów sąsiadujących.
Lekarz dentysta szlifuje przy luce dwa zęby – będą to filary osadzonego mostu. Wykonuje wyciski, następnie technik dentystyczny wykonuje most stanowiący uzupełnienie luki zębowej, oparty na dwóch oszlifowanych zębach. Most osadzany jest na cemencie i stanowi stałą pracę protetyczną. Most tak jak korona może być wykonany na podbudowie metalowej (gdy mniej ważna jest estetyka) lub pełnoceramiczny (gdy jest widoczny i ważną rolę odgrywa estetyka).
EFEKT: Uzupełnienie braku kilku sąsiednich zębów.

Mosty klasyczne:

 • pełnoceramiczne (doskonała estetyka)
 • licowane porcelaną (w obrębie estetycznie ważnym ze stopniem porcelanowym)

Mosty kompozytowe na włóknie szklanym:
doskonałe rozwiązanie przy odroczonej implantacji, oszczędność tkanek twardych, wysoka estetyka, ograniczona trwałość

Uzupełnienia protetyczne ruchome:

PROTEZA SZKIELETOWA

Jest to wyjmowana, ruchoma proteza na konstrukcji metalowej. Sztuczne zęby są osadzone na akrylu. W porównaniu z protezą akrylową jest lżejsza, wygodniejsza, lepiej przylega do podniebienia i nie obciąża własnych zębów pacjenta. Proteza mocowana jest na klamrach do własnych zębów pacjenta.

PROTEZA KOMBINOWANA

Jest to połączenie konstrukcji metalowej protezy szkieletowej z nylonem (zamiast akrylu). Na zębach tylnych umieszczamy klamry metalowe zapewniające doskonałe zakotwiczenie protezy. Na zębach przednich umieszczamy klamry nylonowe (bezmetalowe) gwarantujące bardzo dobrą estetykę.

PROTEZA BEZKLAMROWA

Gdy nie ma warunków w jamie ustnej, by wykonać mosty, można wykonać bardzo estetyczną protezę na zatrzaskach lub zasuwach. Minimum dwa zęby lekarz dentysta szlifuje pod zatrzaski lub zasuwy. Na tych zębach wykonywane są korony do których montowana jest proteza. Jest to praca estetyczna i bardzo mocno trzyma się w ustach Pacjenta. Uśmiech wygląda naturalnie.

PROTEZA TELESKOPOWA

Jeżeli Pacjent ma jedynie zęby szczątkowe (3-4 zęby) lekarz wykonuje na tych zębach korony teleskopowe metalowe (srebrne) lub cyrkonowe (białe). Na teleskopach osadzana jest proteza uzupełniająca wszystkie zęby. Jest to niezwykle wytrzymała proteza.

Wszystkie prace protetyczne są opracowane indywidualnie dla danego Pacjenta.
Konsultacja protetyczna pozwala uzyskać wszystkie informacje i rozpatrzyć wszystkie możliwości.